مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: این اداره‌کل با بهره‌گیری از ظرفیت خانه ریاضی و حوزه تکنولوژی آموزشی اقدام به برپایی نخستین نمایشگاه تکنولوژی و محصولات آموزشی کرده است.

    به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران آقای سید علی یزدیخواه، ادامه داد: طی یکسال، این نخستین نمایشگاه تکنولوژی و محصولات آموزشی است که توسط اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزارمی‌شود و فراخوان نیز برای مؤسساتی که در زمینه تولید محصولات آموزشی فعالیت دارند، صورت گرفته است.

   مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص فضای این نمایشگاه افزود: در مصلی امام خمینی(ره) 15 هزار متر مربع فضا برای برپایی این نمایشگاه در نظر گرفته شده که از این میزان 6 هزار متر مربع به فضای برپایی غرفه ها اختصاص می‌یابد.

   وی، برپایی این نمایشگاه را موقعیتی استثنایی برای صاحبان صنایع برشمرد و اضافه کرد: این نمایشگاه با هدف عرضه تجهیزات جدید هوشمندسازی مدارس، محتوای الکترونیک مورد نیاز در این زمینه، نرم‌افزارهای آموزشی و کمک آموزشی، کتب آموزشی و مُکمل، انواع‌ بازی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آموزشی، تجهیزات و مبلمان آموزشی مدارس و نیز استفاده از دستاوردهای مؤسسات دولتی و غیردولتی فعال در این زمینه برگزار می‌شود.

   آقای یزدیخواه ادامه داد: در این نمایشگاه که از 25 تا 30 فروردین ماه سال 91 برپا می شود، آخرین دست ساخته ها، محصولات و تجهیزات تولید شده به تمامی اقشار جامعه فرهنگیان و دانش آموزان ارائه می شود.

  مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران از دیگر اهداف مورد نظر در این نمایشگاه را ایجاد روحیه رقابت عنوان کرد و گفت: با ارتقای کیفیت محصولات آموزشی ارائه شده در نمایشگاه و ایجاد یک فضای رقابتی مؤسسات سعی می کنند، محصولات خود را با کیفیت بالاتری عرضه کرده و مدارس نیز بتوانند محصولات کامل تر و با کیفیت تری را انتخاب کنند.

    وی در ادامه تصریح کرد: در سال جهاد اقتصادی برپایی چنین نمایشگاه هایی موجب بهبود نرخ رشد بهره وری شده و امر اشتغال کیفی، اثربخش وغیردولتی را توسعه و رشد خواهد داد.

   آقای یزدیخواه با بیان اینکه جانمایی و واگذاری غرفه ها تا پایان اسفند ماه 90 صورت می گیرد، خاطر نشان کرد: مؤسساتی که در عرصه تولید تکنولوژی و محصولات آموزشی فعالیت دارند، می توانند تا 25 اسفند ماه با مراجعه به خانه ریاضی تهران مستقر در میدان فلسطین، ابتدای فلسطین شمالی یا تماس با شماره 7-88933424 نسبت به مشارکت در این امر بزرگ اقدام کنند.

منبع :روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران