پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش به مناسبت در گذشت معلم فداكار گیلانی

  دكتر حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی درگذشت زنده یاد حسن امیدزاده معلم فداكار فومنی دارنده مدال شجاعت را تسلیت گفت.

  به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ،  زنده یاد حسن امید زاده «معلم فداكار فومنی» دارنده مدال شجاعت پس از عمری تلاش در سنگر مبارزه با دیو جهل و بی سوادی جان به جان آفرین تسلیم كرد  در جوار رحمت حق آرامش ابدی یافت.

  به همین مناسبت دكتر حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی، درگذشت شادروان حسن امیدزاده  را به خانواده ی آن مرحوم مغفور تسلیت گفت.

  در این پیام آمده است؛

            انا لله و انا الیه راجعون

  با كمال تاسف و تاثر اطلاع یافتم، «معلم فداكار» زنده یاد حسن امیدزاده پس از 15 سال تحمل درد و رنج دعوت حق را لبیك گفته و در جوار رحمت حق تعالی آرام گرفت .

  او كه عمر گرانب های خود را در سنگر تعلیم و تربیت صرف مبارزه با دیو جهل سپری نمود.

  او كه چون شمع سوخت تا راه را بر رهروان طریقت علم و دانش روشنایی بخشد.

  او كه در بهمن ماه 76 گوهر جان در كف اخلاص نهاد و برای نجات جان دانش آموزانی كه در محاصره شعله های آتش گرفتار شده بودند بی محابا وارد كلاس شد،  گرچه موفق شد همه دانش آموزان را از خطری كه آنان را تهدید می كرد برهاند،   اما خود از ناحیه سر و گردن آسیب دید تا همچنان مدال افتخار آن بر سینه اش نقش بسته و الگویی عملی از عالمی عامل را به دانش آموزان ارائه دهد و در عمل ثابت كند كه در كلاس های ما نغمه عاشقانه شمع و گل و پروانه چون چشمه ای زلال جاری است.

  او كه مدال شجاعت و لقب «معلم فداكار» را از ریاست جمهوری دریافت كرد و اسطوره اقدام شجاعانه اش زینت بخش كتب درسی گردید، اینك دعوت حق را لبیك گفته و در جوار قرب معبود خویش به آرامش رسیده و متنعم به نعمات واسعه الهی است.

  اینجانب ضمن عرض تسلیت به عموم مردم غیور و ولایتمدار استان گیلان، فرهنگیان فرهیخته، دانش آموزان به ویژه خانواده محترم آن مرحوم، غفران الهی برای عزیز سفر كرده و صبر و شكیبایی برای بازماندگان از درگاه ایزد منان مسألت می نمایم.

                                               روحش شاد و راهش پر رهرو باد

                                                 حمیدرضاحاجی بابایی

                                                       وزیر آموزش و پرورش