برگزیدگان سیزدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و کارگاه رایانه‌ای دانش‌آموزان کشور در رشته‌های شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی و رایانه در تبریز معرفی شدند.
استان های اصفهان ، خراسان رضوی، شهر تهران و آذربایجان شرقی در مجموع این مسابقات به ترتیب مقام اول تا چهارم را کسب کردند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی، محمدحسن قناتی معاون آموزش متوسطه نظری در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای این دوره از مسابقات گفت: این دوره از مسابقات به اتمام رسید اما کار پژوهش و تحقیق دانش‌آموزان پرتلاش و پژوهشگر تا رسیدن به قله‌های رفیع علمی ادامه دارد.
معاون آموزش متوسطه نظری همچنین ابراز امیدواری کرد، دانش‌آموزان در مدت چند روزی که در تبریز و آذربایجان‌شرقی میهمان بودند خاطرات خوش و به یاد ماندنی داشته باشند.
وی در ادامه اسامی استان‌های برتر و همچنین اسامی 24 نفر از دانش‌آموزان رتبه‌های اول تا سوم از هر رشته را به شرح ذیل اعلام کرد.
فیزیک مدارس خاص
1- محمدرضا لطفی نمین از شهرستان تهران
2- ایمان نظری از گلستان
3- مهشیدالسادات خاتمی از سمنان
فیزیک مدارس عادی
1- محمد سیدروی از خوزستان
2- احمد جهان مبین از اصفهان
3- محمدجواد جعفری از شهر تهران
زیست‌شناسی مدارس خاص
1- فاطمه درستی از آذربایجان شرقی
2- امیر حسین دهقانی از اصفهان
3- رومینا اثباتی از شهر تهران
زیست‌شناسی مدارس عادی
1- علی اثنی عشری از اصفهان
2- نساء اکبری دارستانی از قزوین
3- نسیم صابری از آذربایجان شرقی
رایانه مدارس خاص
1- شایان طغرایی از قزوین
2- شهاب ستونی از آذربایجان شرقی
3- احمدرضا بدیهی از اصفهان
رایانه مدارس عادی
1- رضا ارجمندی از خراسان رضوی
2- سرمد حکاک از قم
3- مهرشاد روشنایی از اصفهان
شیمی مدارس خاص
1- محمد شارقی از چهارمحال و بختیاری
2- محمدرضا صادقیون از اصفهان
3- علی اسدتبادگان از خراسان رضوی
شیمی مدارس عادی
1- امیررضا ابراهیمی از خراسان جنوبی
2- مهدی شورگشتی از البرز
3- شریفه ولی پناه از مازندران
همچنین در مجموع استان اصفهان، خراسان رضوی، شهر تهران، آذربایجان شرقی، قزوین، سمنان، کرمانشاه، البرز، فارس و گلستان در رده های اول تا دهم این مسابقات قرار گرفتند.
در سیزدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و کارگاه رایانه‌ای کشور 300 هزار دانش‌آموز در مراحل دبیرستانی، منطقه‌ای، استانی شرکت کرده و 24 برگزیده کشوری این مسابقات در رشته‌های شیمی، زیست شناسی، فیزیک و رایانه پس از دو روز رقابت راه یافتگان به مرحله پایانی در تبریز معرفی شدند.